Toxiny v jídle a v životním prostředí

Jak můžete svému nejen autistickému dítěti ulevit ?


Eliminujte co nejvíce vnější spouštěče, toxiny v jídle a v životním prostředí !!!

EXCITOTOXINY

Je známa silná, výzkumem podložená evidence, která uvádí, že tyto látky poškozují mozku dětí, adolescentů i dospělých. Excitotoxiny ovlivňují vyvíjející se nervový systém dětí a způsobují poruchy učení a emocionální nevyrovnanost těchto jedinců v průběhu života. Mezi tyto látky patří: MSG, Aspartame a jiná umělá sladidla, aspartate, Cysteine, kyselina cysteová. Látky, které napomáhají snížit poškození po použití excitotoxinů: CoQ10, acetyl-L-carnitine, niacinamide, riboflavin, methylkobalamin a tiamin.

MSG

Další názvy pro MSG jsou monosodium glutamát, hydrolyzovaný zeleninový protein, sodium kaseinat, kalcium kaseinát, texturovaný protein. Když máte alergickou reakci na MSG pomůže: B12, B6, magnesium, taurine a trávící enzymy.

ASPARTAM a další umělá sladidla

Aspartamu se přičítá 75% alergických reakcí, z nichž většina je velmi vážných, jako je křeč, záchvaty a smrt. Devadesát dokumentovaných symptomů, mezi které patří: migrény, točení hlavy, malátnost, křeče, nevolnosti, epileptické záchvaty, necitlivost, deprese, ekzémy, podrážděnost, insomnia, ztráta sluchu, dýchací problémy, ztráta paměti, špatná paměť, záchvaty paniky, ztráta chuti, žvatlavost, bolesti kloubů. Složení : phenilalanine 50%, kyselina aspartová 40%, metanol akawood alkohol/jed 10%.

ARZEN

Obsažen v rýži a rýžovém mléce, používá se v herbicidech a pesticidech, je to karcinogen číslo jedna.
Jak se vyvarovat arzenu ? Kupujte pouze rýži Bio, nebo takovou, která není geneticky modifikovaná.

Nitráty / Nitrity

Vyhýbejte se párkům a dalším uzeninám.

Sulfáty

Děti i dospělí s astma se musí vyhnout sulfátům, najdete je pod názvem: Sulfur dioxid, Potassium bisulfit, potasium metabisulfit, sodium sulfit. Reakce na sulfity mohou být: otok hrdla, kýchání, zrychlený tlukot srdce, bledost, průjem, zvracení, kolaps, problémy s dýcháním. Najdete je v jídle, jako jsou guacamole, konzervovaná zelenina a ovoce, fermentovaná konzervovaná zelenina a ovoce, melasa, některé druhy vína.

Soya

Je většinou geneticky modifikovaná, výzkum prokázal, že phytoestrogeny, které obsahuje, způsobují rakovinu prsu, způsobují hormonální nerovnováhu. Soya je velmi silný alergen a je velmi těžko stravitelná. U krys způsobuje rakovinu slinivky.

Umělá barviva

Spousta jich je karcinogenních. Je výzkumem prokázáno, že způsobují hyperaktivitu u dětí.

Preservativa

BHA, BHT, TBHQ jsou jedny z nejhorších, jsou obsaženy ve všech balených jídlech a ve Fast foodech a všeobecně se používají proti žluknutí olejů v potravinových i nepotravinových výrobcích.

Fluorid

Vyvarujte se fluoridu, je to NEUROTOXIN, dětmi by neměl být vůbec používán. Najdeme ho v zubních pastách.

Chlorin

Nepijte chlorovanou vodu z kohoutku. Pořiďte si kvalitní filtr nebo alespoň filtrační konvici. Děti s PAS mají PST (phenol-sulfur-transferase) problém. Je to proto, že chlorine zhoršuje biochemické pochody a u dětí s problémovým chováním se po plavání v chlorovaném bazénu projevy ještě zhorší. Je to jed, který atakuje veškerý systém v těle, hlavně imunitní systém a játru !

Acetaminofen

Blokuje a uzavírá detoxikační cesty a mechanismy v játrech. Pro děti s PAS, pokud už musíte, sáhněte raději po Ibuprofenu.

Amalgamové plomby

Spoustu problémů v těle a tak jako aluminium způsobují ADD.

Mikrovlnná trouba

Nepoužívejte mikrovlnnou troubu ! Má škodlivé záření. Pokud se snažíte jíst zdravě, vše co bylo zdravé na vašem pokrmu, po vytažení z mikrovlnky zdravé nebude.

Geopatogenní zóny

Nechte si změřit a vyrušit geopatogenní zony. Vypínejte WIFI a jiné spotřebiče. Způsobují totiž mimo jiné i elekrosmog, který blokuje tvorbu melatoninu.

Teflon

Nevařte na tefalu a teflonu. Je to materiál, který při zahřátí na a nad určitou teplotu vytváří výpary, které potom sníte. Ty pak způsobují neurologické problémy.

Další škodlivé látky

Talc nebo Talcum prášek - je to karcinogen, který způsobuje rakovinu vaječníků.

Sodium Laury Sulfate - SLS, vysoce toxický, jedovatý, čistící prostředek. Je hlavně v šamponech, mýdlech, zubních pastách.

Titanium Dioxide - karcinogen.

Triethanolamine TEA a Diethanolamine DEA - karcinogenní nitrosaminy.

Lanolin - sama o sobě přírodní substance, která je kontaminovaná pesticidami jako DDT.

Dioxanes - vysoce toxické látky.

Sacharin - karcinogen.

Formaldehyde - jedovatý a karcinogenní.

Propylen glykol - karcinogen.

TOPlist